Засідання круглого столу на запрошення голови товариства політв’язнів та репресованих Кузьми Івановича Матвіюка «Позиції і дії громадян Хмельниччини у становленні в Україні Помісної Церкви».

Понад 60 представників громадських організацій зібрались в зеленій залі Хмельницької міської ради, понад три години тривали дискусії. Про переходи релігійних громад Хмельниччини з Української Православної Церкви (Московського патріархату) до Православної Церкви України, подальшу діяльність (чи заборону) УПЦ в області, протидію маніпулювання вірянин та викривленню історії. Важливо, що за круглим столом був представник УПЦ, який мав можливість висловитись.

“Мій виступ був емоційним, оскільки я завжди згадую Об‘єднавчий Собор 2018 року, сприймаю становлення єдиної Помісної Церкви України як частину державотворчого процесу. Закликала підтримати релігійні громади в процесі приєднання до ПЦУ, не довіряти заявам про вихід з-під МП в дуже умовну незалежність. Наголосила, що влада може робити більше, діяти ефективніше і швидше як на місцевому рівні, так і на центральному. Накладаючи санкції на керівників промосковської структури, фіксуючи прояви колабораціонізму та, зрештою, прийнявши відповідний закон для унеможливлення діяльності російської агентури під прикриттям церкви.” – поділ лась Аліна Володимирівна Коваль.

Хмельниччина на вірному шляху: близько 150 переходів релігійних громад – це найбільший показник серед регіонів. Заступник голови Хмельницької обласної ради Валентин Соколюк, голова фракції політичної партії «Європейська Солідарність» Аліна Коваль та керівник секретаріату Хмельницької території організації політичної партії «Європейська Солідарність» Іванна Петрасюк підтримали рішення учасників круглого столу про неприпустимість діяльності в Україні наближеної до москви церкви.