Заява Хмельницької територіальної організації «Європейська Солідарність» щодо провалу підготовки до вакцинації

Підготовка до вакцинації провалена!

Депутати фракцій “Європейська Солідарність” в радах всіх рівнів на Хмельниччині заявляють про провал підготовки до вакцинації в області та в країні в цілому. Ми намагалися достукатися до влади зверненнями, ініціювали позачергову сесію обласної ради, яка була зірвана через політичні амбіції посадовців обласної адміністрації і деяких політсил, які поставили власні інтереси конкретно вище здоров’я і безпеки мешканців області.

Хмельницька обласна організація «Європейської Солідарності» висловлює занепокоєння критично низькими темпами вакцинації та відсутністю довіри до самого процесу серед мешканців, що є наслідком бездіяльності обласної виконавчої влади, а також корупційними і малозрозумілими оборудками при закупівлі вакцини на державному рівні.

Ситуація наступна: за умови зберігання таких низьких темпів вакцинації потрібно буде майже 8 місяців, щоб реалізувати 250 тис. доз вакцини для першого щеплення. Зважаючи, що термін придатності вакцини Сovishield становить лише 6 місяців, постає необхідність перегляду плану вакцинації, затвердженого МОЗ України. Доцільно зробити вакцинацію доступнішою, переважно безкоштовною, для охочих вакцинуватися, щоб максимально ефективно вплинути на зниження епідемічних загроз у країні.

Окрім цього, ЗМІ повідомляють, що медикам доводиться утилізувати невикористані дози вакцини проти коронавірусу. Адже зберігання відкритого флакона можливе всього 6 годин. І через те, що влада не підготувала жодної логістики, мобільних бригад, які вже давно працюють у світі – вакцину доводиться утилізовувати.

Заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Володимир Юр’єв зауважив, що область отримала 18300 доз вакцини виробництва Oxford/AstraZeneca. За його словами, надалі планується вакцинувати майже 900 медиків, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19, та ще майже 1400 працівників та підопічних інтернатів чи інших спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми. Загалом на першому етапі буде вакциновано 2520 мешканців області.

КНП «Хмельницький обласний центр громадського здоров’я» ХОР інформує, що за період 25 лютого – 1 березня 2021 року у Хмельницькій області отримали щеплення 100 медичних працівників. Виходить, що в середньому за 1 день щеплення отримує не більше 33 громадян.

Якщо темпи вакцинації не зростуть в найближчий час, то перший етап вакцинації буде тривати до середини червня і буде провакциновано лише 2520 мешканців. Враховуючи, що щеплення вакциною Сovishield необхідно робити двічі, термін придатності наявної партії вакцини закінчиться раніше ніж пройде повторне коло щеплення.

Депутати від “Європейської Солідарності” рад всіх рівнів на Хмельниччині моніторять інформацію в територіальних громадах і на даний момент немає жодної інформації про початок вакцинації в ОТГ. Депутати усвідомлюють, що керівництво повинно виконати свої обіцянки та зобов’язання щодо вакцинації населення області, щоб не втратити їхню довіру.

Беручи до уваги суспільну значимість порушеного питання, Європейська Солідарність вимагає від керівництва Хмельницької ОДА нарешті почати діяти і не ховати безпорадність за політичними виставами. Здоров’ям людей і безпекою громадян не граються.