Тернополяни та хмельничани традиційно відзначали разом День Соборності України

22 січня 2021 року відзначали 102-гу річницю проголошення Акту Злуки, що увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України. В єдину українську соборну державу об’єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка.

Хмельничани та тернополяни разом відзначили День Соборності України – свято втілення довгоочікуваної мрії українців про єдність. Захід відбувся на межі областей, яка проходить через річку Збруч. Місце проведення заходу вибрано не випадково, адже в різні історичні періоди річка Збруч була кордоном, що розділяв українців, які жили на території різних держав.

Символічно свято відзначали за традицією, що була започаткована в 1919 році. На мості через річку Збруч, між двома регіонами з’єднали український прапор, делегації двох областей – представники громади, духовенства та влади, обмінялися привітаннями та короваями. Священики відслужили молебень за мир і спокій в Україні. Відтак хвилиною мовчання вшанували пам`ять тих, хто поліг у боротьбі за територіальну цілісність і незалежність України.

Представники Європейської Солідарності з Хмельниччини та Тернопільщини розгорнули “Прапор Єдності”, який за ініціативою ГО Справа Громад мандрував всієї Україною, демонструючи її єдність та незалежність.

Ми разом демонструємо усім єдність, любов до рідної країни, яка об’єднує всіх українців від Луганська до Ужгорода, від Чернігова до Криму.