«Європейська Солідарність» буде відстоювати незалежність об’єднаних територіальних громад по всій Україні – Володимир Ар’єв у Деражні

«Європейська Солідарність» буде відстоювати незалежність об’єднаних територіальних громад по всій Україні – Володимир Ар’єв у Деражні

— Ми хочемо, щоб у нас була вільна, розвинена, європейська країна. Але вона починається з розвитку громад. «Європейська Солідарність» буде відстоювати питання незалежності об’єднаних громад по всій Україні. Децентралізація – це про те, щоб громади мали більше прав розпоряджатися своїм майном, своїми коштами та не просити більше нікого. Це дуже просто і це європейська модель.

Заявив у Деражні, народний депутат України Володимир Ар’єв, який очолив обласну організацію політичної партії «Європейська Солідарність» на Хмельниччині. Він також звернув увагу на некомпетентність чинної влади, яка отримала дефіцит бюджету 40% і зараз відтягує місцеві бюджети знову у центр: «На превеликий жаль зараз цю реформу намагаються “відкотити” назад. Знову забрали податки з місцевих бюджетів під приводом боротьби з коронавірусом, але для боротьби з епідемією нічого не зробили. Мало того, ще й добили малий і середній бізнес. Так, багато хто закрився, а малий і середній бізнес – це основа податків для місцевих громад».

Депутат районної ради Юрій Яковлєв, який, зокрема, запустив проєкт великої сонячної станції у Деражні та декілька інших підприємств, на підтримку цих слів розповів, що влада змушує направляти кошти з місцевих бюджетів ще й на оплату зарплат держслужбовців.

-З районного бюджету ми вчора віддали понад 700 тисяч гривень. А ці кошти мали піти на реалізацію місцевого розвитку, місцеві проєкти, ми могли закупити устаткування для лікарні, щитки, засоби для дезінфекції…До того ж лікарі залишились без виплат на оздоровлення, оскільки ми віддали ці кошти безповоротно, їх не компенсують. Це дуже розчаровує.

За словами Юрія Яковлєва, який очолює команду «Європейської Солідарності» у Деражнянську міську раду, підміна виплат з державного бюджету місцевими відбувається останнім часом все частіше.