Заява Хмельницької обласної організації «Європейська Солідарність» щодо можливої загрози зриву виборів до Хмельницької обласної ради

Хмельницька обласна виборча комісія не змогла прийняти рішення про затвердження виборчих округів для проведення виборів до Хмельницької обласної ради.

На засіданні 6 вересня рішення про затвердження виборчих округів не прийняли через голову ТВК Віталія Афадєєва (суб’єкт висування – ПП «Голос»), який закрив засідання комісії, не утворивши виборчі округи та проігнорувавши напрацювання робочої групи.

6 вересня третина членів комісії висунули вимогу додатково зібрати засідання для прийняття рішення щодо формування виборчих округів в межах терміну, визначеного виборчим кодексом України. Однак, засідання не відбулося, через голову ТВК , який цю вимогу проігнорував. Заступник голови комісії та секретар, які представляють політичні партії “Слуга народу” та “Солідарність жінок України” також проігнорували вимогу.

Відповідно, були порушені права членів комісії, визначені статтею 38 виборчого кодексу України. Стаття визначає можливість членів комісії вносити на розгляд свої пропозиції з питань, що відносяться до повноважень виборчої комісії, зокрема Хмельницької обласної виборчої комісії в частині утворення округів.

Своїми діями голова ТВК Віталій Афадєєв фактично заблокував роботу комісії. Відповідно, зривається і виборчий процес, адже порушені терміни календарного плану, визначеного Центральною виборчою комісією і терміни, встановлені відповідно до виборчого кодексу України.