Фракція «Європейська Солідарність» не голосувала за постанову про укрупнення районів

В останній день поточної сесії Верховної Ради монобільшість протягнула постанову “Про утворення та ліквідацію районів”. За відповідне рішення проголосувало 238 нардепів. Цим проєктом пропонується заново поділити Україну на райони, скоротивши їх кількість з 490 до 138.

Депутати фракції «Європейська Солідарність» переконані, що ця постанова ставить під загрозу місцеве самоврядування та децентралізацію – одну з найуспішніших реформ останніх років. Тому фракція «Європейська Солідарність» не підтримала постанову №3650 в Верховній Раді України.

Народний депутат України Володимир Ар’єв наголосив на неприпустимості нав’язування центральною владою моделі формування громад та адміністративно-територіального устрою людям, які живуть на місцях і розуміють набагато краще, ніж чиновники Кабінету Міністрів, якою саме має бути нова громада.

“Депутатська фракція «Європейська Солідарність» у Верховній Раді повністю на стороні місцевих громад в питанні адміністративно-територіального устрою. Тому що ця робота, яка відбувається зараз над зміною адміністративно-територіального устрою, має перш за все враховувати інтереси місцевих громад”, – заявив він.

“Це не постанова про ліквідацію районів, це постанова про знищення місцевого самоврядування, яке так активно впроваджувалося в Україні впродовж перших п’яти років після Майдану. Ми створювали сильні, спроможні громади, ми намагалися дати людям можливість керувати й управляти своїм життям”, – таку думку висловив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

Про неприпустимість ігнорувати інтереси місцевих громад також заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка під час виступу з трибуни парламенту: “Проект постанови про утворення і ліквідацію районів – це вершина цинізму чинної влади, яка вже давно перестала не тільки слухати, але й чути людей. Ви своїми голосами в парламенті забрали можливість в обласних рад ухвалювати рішення стосовно ОТГ. Ви своєю відсутністю будь-якого обговорення перестали чути людей і у себе в кабінетах ухвалюєте рішення стосовно майбутнього людей. Ви забрали в людей будь-які повноваження стосовно творення майбутнього країни. Ви творите цю країну під себе і для себе”.

Завдяки підтримки фракції «Європейська Солідарність» та принципової позиції народних депутатів фракції, при формуванні моделі укрупнення деяких районів, було все таки почуто та враховано інтереси місцевих громад. Так, у Хмельницькій області Чемеровецьку селищну територіальну громаду було включено до Кам’янець-Подільського району, а Городоцьку міську та Ярмолинецьку селищну територіальні громади – до Хмельницького району, як того прагнули місцеві громади.

Отже, Хмельницька область втрачає 20 районів і замість них утворюється три:

  • Кам’янець-Подільський район (з адміністративним центром у місті Кам’янець-Подільський) у складі територій Гуківської сільської, Гуменецької сільської, Дунаєвецької міської, Жванецької сільської, Закупненської селищної, Кам’янець-Подільської міської, Китайгородської сільської, Маківської сільської, Новодунаєвецької селищної, Новоушицької селищної, Орининської сільської, Слобідсько-Кульчієвецької сільської, Смотрицької селищної, Староушицької селищної, Чемеровецької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
  • Хмельницький район (з адміністративним центром у місті Хмельницький) у складі територій Антонінської селищної, Війтовецької селищної, Віньковецької селищної, Вовковинецької селищної, Волочиської міської, Городоцької міської, Гвардійської сільської, Деражнянської міської, Заслучненської сільської, Зіньківської сільської, Красилівської міської, Летичівської селищної, Лісовогринівецької сільської, Меджибізької селищної, Миролюбненської сільської, Наркевицької селищної, Розсошанської сільської, Сатанівської селищної, Солобковецької сільської, Старокостянтинівської міської, Староостропільської сільської, Старосинявської селищної, Теофіпольської селищної, Хмельницької міської, Чорноострівської селищної, Щиборівської сільської, Ярмолинецької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
  • Шепетівський район (з адміністративним центром у місті Шепетівка) у складі територій Берездівської сільської, Білогірської селищної, Ганнопільської сільської, Грицівської селищної, Ізяславської міської, Крупецької сільської, Ленковецької сільської, Михайлюцької сільської, Нетішинської міської, Плужненської сільської, Полонської міської, Понінківської селищної, Сахновецької сільської, Славутської міської, Судилківської сільської, Улашанівської сільської, Шепетівської міської Ямпільської селищної, територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*