Володимир Ар’єв в Хмельницькій обласній раді: ОТГ повинні формуватись з урахуванням інтересів місцевих громад

Народний депутат України Володимир Ар’єв та керівник секретаріату Хмельницької обласної організації Валентин Соколюк відвідали Хмельницьку обласну раду.

Володимир Ар’єв запропонував депутатам Хмельницької обласної ради підготувати єдине звернення щодо законопроекту про адміністративно-територіальний устрій з вимогою врахувати позицію Хмельницької області та інтереси кожної адміністративно-територіальної громади.

«Депутатська фракція «Європейської Солідарності» у Верховній Раді повністю на стороні місцевих громад з питання адміністративно-територіального устрою. Тому що ця робота, яка відбувається зараз над зміною адмінтерустрою, має перш за все враховувати інтереси місцевих громад», – наголосив народний депутат України Володимир Ар’єв.

Депутат переконаний, що збільшеним громадам (ОТГ чи новим районам) необхідно надати розширені повноваження, інакше немає сенсу в змінах.

«Формування нових територіальних одиниць Укрупнення територій без збільшення повноважень неможливе. А зараз ми спостерігаємо, що в ОТГ, навпаки, забирають, на приклад, фінансовий інструментарій. Якщо вони не будуть мати повноважень, це все розсиплеться… та призведе до великої кількості конфліктних ситуацій по всій Україні», – сказав Ар’єв, виступаючи з трибуни Хмельницької обласної ради.

Депутат також наголосив, що території повинні формуватися з врахуванням логістики, соціально-культурного середовища, економічної доцільності та побажань громад, а не наказом з Києва.

«Європейська Солідарність (фракція в Верховній Раді України) не буде голосувати за цей проект адміністративно-територіального устрою без урахування позиції місцевих громад і без нормального розподілу повноважень, які мають бути хоча б логічними», – зауважив парламентар.

«Кожна область має зробити все можливе, щоб довести Кабінету Міністрів, що чергове питання, яке буде створювати конфліктну ситуацію – це безвідповідально!», – додав Ар’єв.

Також, Володимир Ар’єв закликав всі патріотичні сили працювати на збереження країни, особливо під час епідемії коронавірусу, а не створювати політичні конфлікти на цьому фоні.

Ар’єв зазначив: «Сьогодні кожен внесок людини в те, щоб зберігати спокій і єдність в Україні – є дуже важливим».

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*