Депутати Хмельниччини зібрались на позачергову сесію

Сьогодні обласна рада під час пленарного засідання тридцятої позачергової  сесії ухвалила  рішення «Про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України щодо питання запровадження обігу сільськогосподарських земель в Україні та про необхідність проведення Всеукраїнського референдуму щодо введення обігу землі».

Провів засідання голова обласної ради, член ПП «Європейська Солідарність»  Михайло Загородний. У засіданні взяли участь 56 депутатів.

DSC_9646

Безпосередньо перед пленарним засіданням обранці розглянули запропонований проект рішення на спільних засіданнях постійних комісій. Одночасно на засіданнях депутатських комісій депутати підтримали пропозицію включити до порядку денного ще одне питання – про звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та до Державного бюро розслідувань щодо неприпустимості нівелювання здобутків Революції Гідності.

 «Ми, депутати Хмельницької обласної ради, вкрай стурбовані негативними наслідками, до яких може призвести запровадження нових умов щодо володіння, користування і розпоряджання землею сільськогосподарського призначення. Більше того, поспішне зняття мораторію на продаж українських чорноземів,  площа яких сягає дві третини території України, в умовах агресії Російської Федерації беззаперечно призведе до соціально-політичного вибуху, акцій масового протесту та політичної дестабілізації у країні. Ми переконані, що для уникнення гострого соціально-політичного конфлікту, а головне – створення умов розвитку агросфери, збереження фермерства, – державі передусім потрібна єдина Національна програма реформування земельних відносин, яка врахує інтереси громадян країни», – йдеться у зверненні.

На пленарному засіданні тридцятої позачергової сесії депутати також схвалили звернення депутатів Хмельницької обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та до Державного бюро розслідувань щодо неприпустимості нівелювання здобутків Революції Гідності. У прийнятому зверненні депутати вимагають:

 – «забезпечити неупереджене розслідування справ, пов’язаних з переслідуванням учасників Революції Гідності та інформування про його результати української та світової громадськості; – не допускати призначення на керівні посади в органи державної влади осіб, у яких наявний конфлікт інтересів щодо подій, пов’язаних з Революцією Гідності;

– припинити необґрунтоване переслідування бійців, волонтерів та патріотів України, за умови невчинення ними кримінально караних правопорушень;

 – заборонити включення до списків обміну, передачі іншим країнам осіб, які підозрюються у вчиненні злочинів проти учасників Революції Гідності та щодо яких не було винесено судових вироків; – вжити заходів щодо стабілізації ситуації на тимчасово окупованій території;

 – передбачити відповідальність за пропаганду осіб та подій, які суперечать досягненням Революції Гідності;

 – провадити проукраїнську політику, за яку стояв Майдан, за яку полягла Небесна Сотня під час Революції Гідності, за яку гинуть Герої російсько-української війни!»

DSC_9677
DSC_9662

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*